Svátost pomazání nemocných

V kostele proběhla společní oslava a přijetí svátosti pomazání nemocných. Přes nepřízeň počasí (nebezpečné náledí) přišlo na ranní mši svatou okolo 25 lidí a celkem 14 z nich přijalo tuto svátost ihned po mši svaté v kostele (+ 1 následující neděli).

Následovalo posezení ve farním sále – s příjemným teplým čajem/kávou – a nejprve povídám o starostech s velikostí kostela a možných řešeních. Nakonec se dostalo i na slibovanou katechezi, kde nejvíce zaujala otázka účinku této svátosti – uzdravení těla. Podle Katechismu katolické církve je uzdravení těla zvláštní milostí, pokud je to dobré s ohledem na věčnou spásu onoho člověka.

Před 11 hodinou jsme se rozešli.

I po této slavnosti existuje stále možnost přijmout svátost pomazání nemocných individuálně!

_______________________

Možnost přijmout svátost pomazání nemocných bude v kostele sv. Ludmily na Chvalech 9. února 2019.

Celý program:

• 8:30 mše svatá (po mši svaté ihned udílení svátosti pro ty, kdo nebudou na katechezi)
  • 9:15 – 9:45 katecheze ve farním sále
  • občerstvení / osobní modlitba / svátosti smíření