Hudební festival u sv. Ludmily na Chvalech – 6. ročník

V září 2019 se koná již 6. ročník

Hudebního festivalu u sv. Ludmily v Praze na Chvalech

V rámci oslav sv. Ludmily (16. září) – patronky kostela na Chvalech se koná již 6. ročník hudebního festivalu, který svojí kvalitou patří ke špičce komorní hudby, kterou lze na podzim 2019 slyšet v Praze a okolí. Jedná se o cyklus 3. koncertů – vždy v pátek večer:

1. v kostele sv. Ludmily 13.9. 2019. Vystoupí vycházející hvězda mezí varhaníky (např. soutěže Johanna Sebastiana Bacha v Lipsku) Pavel Svoboda spolu s houslistkou Ivou Kramperovou.

2. v sále Chvalského zámku 20.9. 2019. Na programu je zcela ojedinělá scénická kompozice E.M. – Slzy Eliny Makropulos (1585–1922) pro soprán, loutnu a sólový tanec inspirovaná divadelní hrou Karla Čapka Věc Makropulos (1922) v režii Magdaleny Švecové.

3. v kostele sv. Ludmily 27.9. 2019. Vystoupí komorní orchestr a přednese mimo jiné Bachův Braniborský koncert č. 5 pro koncertantní cembalo, příčnou flétnu, housle a smyčce.

Plakát ke stažení!